Ana içeriğe atla

7 Kasım 2018

Yoğun aktivite programından sonra tam kendimi sakinliğe adamışta sayılmam aslında.. Aktivitelerin aralarını biraz açtım sadece.. 

Hazır sakin takılırken, bu akşamki Chick Corea konserine bi koşturmaca halinde gitmek istemedim. Yemekten kısıp, erkenden gidip kendime zaman ayırdım. O zaman içinde de ilgimi çeken bir aktivite buldum; güneş enerjisi.. Programı da inceleyince iptal oldu tabi kafamda.. Yarınki de kafamda: Yapay adalar.. 

Tuhaf olan bişey var ortada.. Kıyı yapıları ile ilgili her tür aktiviteden haberim oluyor, tabi katılasım da geliyor. 

Konserin sonlarına doğru jeton düştü gibi oldu.. Diyorum ya hep: Benim ilgi alanlarım çok yönlü, birbirinden çok farklı ama inanıyorum bunlar bir noktada birleşecek kesin ve o noktayı bende çok merak ediyorum. 

Karşımda Chick Corea, bi hayran dinlerken jetonumun kımıldayası geldi.. Piano - Ses - Kıyı yapıları - Akışkanlar mekaniği... O zaman Ses Yalıtımı..! Evet ses yalıtımı; tam olarak yapılamadığı örneklerinin ve gerekliliğinin çok olduğu bi konu... 

Bana kalırsa, işin sanat kısmıyla da mühendislik kısmıyla da biraz daha yol katetmem gerekiyor. Ama buldum işte bi birleşim noktası. Belki başka da var.. Ee umut var.. 

Seviyorum ulen.!